گیرم که خسرو شکیبایی معتاد بود … به تو چه ؟

دلم میخواست در مورد خسرو شکیبایی بنویسم اما سیل نوشته ها رو که دیدم منصرف شدم و فقط خواندم … خواندم و خواندم تا رسیدم به نوشته پرویزجاهد که نمیدونم کیه ! ایشون در این نوشته به اصطلاح خودش پرده دری کرده و گفته خسرو شکیبایی به شدت به مواد مخدر اعتیاد داشته و بعید نیست مرگش به همین خاطر باشه و در دنباله اين نوشته از چند تن دیگر از هنرمندان فوت شده نام برده که معتاد بوده اند ! و در خاتمه مرگ شکیبایی رو هشداری برای جامعه هنرمندان دانسته !

خیلی رک بگم حالم از اینجور ادما به هم میخوره ! میگن شیطان از ادم مرده میگذره اما ادم نمیگذره راست گفتن ! اقای جاهد من شما رو از اون دسته ادمهایی میدونم که از مرگ افراد هم سو استفاده کرده و زیر لوای دلسوزی میخواهید خودتون رو مطرح کنید ! گیرم که خسرو شکیبایی معتاد بود … به من چه ؟ به تو چه ؟ ادمایی که میخوان ادای دایه مهربان تر از مادر رو در بیارن یه ریگی توی کفششون هست !

تو اگه شهامت داشتی فقط پشت سر مرده ها حرف نمیزدی ! اقای جاهد برو یاد بگیر که در زندگی خصوصی دیگران سرک نکشی … یاد بگیر که با حرف های تو و امثال تو هیچ چیز از ارزشهای خسرو شکیبایی کم نمیشه و تو تنها خودت رو خراب کردی … یک موی خسرو شکیبایی شرف داره به صد تا امثال تو و خروس هاي بي محلي که نمیدونن هر حرفی رو نباید زد … اگر جرات و جسارت داری از زنده ها بگو تا جوابت رو بدن نه کسانی که دستشان از این دنیا کوتاهه !

این نوشته شما قطعا دلسوزي، حسن نيت، صداقت و حتي هشدار هم نبود… اين‌كه كسي معتاد باشد، به خودش مربوط است و مانع از داشتن خصوصيات خوب انساني نمي‌شود. آنقدر غرض‌ورزي در نوشته‌‌ شما به چشم مي‌خوره كه  فقط حال من رو به‌هم زد….. همین !

Advertisements
این نوشته در فرهنگ, جامعه ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

45 پاسخ برای گیرم که خسرو شکیبایی معتاد بود … به تو چه ؟

 1. ترکزاد :گفت

  دوست عزیز
  البته که هر انسانی حق داشتن حریم خصوصی را داره، خسرو شکیبایی هم از این قاعده خارج نیست.
  ولی معتقدم که ما ایرانیها استعداد ویژه و اهتمام تامی در بت ساختن از هر پدیده ای داریم، مثالهای دم دستی زیادی از سیاستمداران بگیر تا بازیگران و حتی مطربها و … در این زمینه وجود دارند.

  حمید هامون نوستالژی خیلی هاست ولی خب، اصولا چه دلیل منطقی وجود داره که در این چند روزه مثل یک اسطوره و الگو ازش یاد بشه؟ این هنرمند دوست داشتنی فقط یک بازیگر تواناست و نه بیشتر.

  اعتیاد پدیده مذمومیه، آنقدر که انسان مدرن تلاش ویژه ای برای ریشه کنی اش داره، حالا که به قول خودت انبوه مطالب در مورد شکیبایی و اکثرا در جهت بت و اسطوره کردن ایشون نوشته شده، چه ایرادی داره که یک مطلب هم در انتقاد از اعتیادش نوشته بشه؟
  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  به نظر من الان وقتش نبود …. در ضمن اسم بردن از شخص و ابرو بری کار درستی نیست به نظر من !

 2. بازتاب: جماعت بی فرهنگ، حالم ازتان به هم می خورد! « Notes for Nothing…نوشته هایی برای هیچ

 3. ش :گفت

  با شما موافقم. ضمن آنکه پيشتر از آقای جاهد چنين قضاوت های نسنجيده ای ديده بودم

 4. علی اصغر :گفت

  آخه آدم جو گیر تو که کلی ادعات میشه چرا بت درست میکنی؟

  تمام بدبختی های ما از همین مقدس درست کردن ها و بت ساختن هاست.

  هیچ کس توی این دنیا مقدس و بدون اشتباه نیست. این شامل اخوند ها میشه شامل خسرو شکیبایی هم میشه.

  شکیبایی معتاد بود. من این موضوع رو تایید میکنم. این همه ازش تعریف کردین لازم نیست که ازش فرشته بسازین. البته نمیدونم که به خاطر اعتیادش مرد یا نه. ولی به هر حال اونم یه آدم بود. حالا تو جو گیر شدی به یه آدمی که اومده حرف حساب زده گیر دادی. اتفاقا وسط تمام این حرف ها به نظر من حرف این اقا درست تره.

  تمام متن تو توهین شده به این آقا. متاسفام برای تو و درکت.

 5. morteza :گفت

  سلام
  خوشحالم که یک همشهری مثل تو ÷یدا کردم
  بازم میام

 6. badahwazi :گفت

  خوندم پستشو حالمو به هم زد
  بیشتر میخاست بگه ما هم هستم تا خسرو دیگه نیست

 7. مهران :گفت

  من این آقای نسبتا محترم جاهد رو نمیشناسم اما و.قتی آمار میگه در این مملکت پانزده میلیون نفر مستقیم و غیر مستقیم با اعتیاد در گیر هستند آقای جاهد بهتره اول فکری به حال خودش بکنه و اق وام و آشنایان خودش !

 8. پیمان :گفت

  دوست گلم کاملا با نظرت موافقم . حریم خصوصی یک فرد به هیچ کسی مربوط نمیشه ….. اصولا به این نوع انسانها میگن فضول … که به نظر من یک بیماریه

 9. AmirH.Me :گفت

  استاد شکیبایی هنرمند بزرگی بودندو جاودانه باقی خواهند ماند …
  اگر امکان داره سری به وبلاگ من بزنید و در صورتی که نوشتها ارزش لینک دادن را دارند ممنون میشم این لطف را بفرمائید.
  mehdipoor.wordpress.com

 10. esidarbedar :گفت

  سلام

  به هر حال هر چی بود ایشون از روی (( دلسوزی )) اینطوری (( افشاگری )) نکرده . نمیشه خیلی انتظار داشت ولی فقط میشه گفت الان وقتش نبود . یا قبل از مرگش میگفتی یا میذاشتی اقلا کفنش خشک شه بنده خدا .

  ضمنا نیازی هم به لینک دادن به مطلب ایشون نبود مسعود جان . مضمون کفایت میکرد

  یا علی

 11. ممد :گفت

  به علی اصغر ..

  اقا خب این گفته تو زندگی خصوصی دیگران نباید دخالت کنیم خب حرف درستی هم گفته …. کی ازش فرشته ساخت؟

 12. خسرو :گفت

  رسانه ها همه از شکیبایی می گویند. خوب هم هست. او بازیگر مهمی بود. ستاره ای بود. اما در این گفتن ها آنچه پنهان می کنند تاسف انگیز است. شکیبایی با خود هر چه کرد چیزی پنهان نبود. پس بهتر است تمام شکیبایی را ببینیم و با آنچه بود و آنچه هستیم روبرو شویم و خود را از خودمان پنهان نکنیم. اینجا دیگر محل بازی نیست. بازی تمام شده است.

 13. مهسا :گفت

  مرگ اسفناک شکيبايی، شايد هشداری باشد برای جامعه هنری ايران که به بازنگری درونی خود بپردازد و علت واقعی مرگ های زودرس اعضای خود را رياکارانه پنهان نکند بلکه به جای آن به کشف و ريشه يابی علت ها و انگيزه های روحی، مالی و اجتماعی آن پرداخته و در درمان و پيش گيری آن بکوشد. بهتر است که به خود دروغ نگوييم و از بيان حقايق تلخ واهمه نداشته باشيم.

 14. سهيل :گفت

  من نظر اين دوستمون را تائيد مي کنم … گيريم خسرو معتاد ! با منقلش که سيمرغ بلورين نگرفته … هزينه اين اعتياد را هم خودش پرداخته… چون زودتر از معمول فوت کرد . سيمرغ را براي آن بازيهاي مثال زدني اش گرفت و حقش بود … اما جاهد فقط از اين لحاظ حق داره که بگه بايد کمک کرد که جامعه هنرمندان سينمايي که معمولا از اين خبرها توش کم نيست پاک تر از گذشته بشه … من که حالشو ندارم ، ميدونم هم که کار آسوني نيست .. تو که حالشو داري برو پاکش کن… اما قربونت برم مثل بعضيا نزني کورش کني … !

 15. emad :گفت

  مسعود جان خیلی رک بگم با حرفت موافق نیستم. ما الان جرات نداریم که بگیم فلان هنرمند یا … معتاده جون نمی خوایم شخصیتش خراب بشه وقتی هم مرد باز هم نمیگیم پس کی باید این حرف زده بشه؟ کی باید جوونها بدونند که این قضیه چه فباحتی داره؟ اما از دیگر سو معتاد بودن شکیبایی امکان داره شخصیت اجتماعی اون رو خراب کنه اما از ارزش هنری اون کم نمی کنه من یکی از طرفداران پر و پا قرص فرهاد بودم و هستم ولی این آدم معتاد بود و به همین دلیل مرد فرهاد هنرمند خوبی بود ولی شاید یک شخصیت اجتماعی خوبی نبود شاید همسر خوبی نبوده باشه من به عنوان یک مخاطب موسیقی اش رو دوست دارم. همانطور که بازی شکیبایی رو.

 16. SAM :گفت

  salam agha, beh khoda to tamame donya tamame honarpisheh haee keh bar asare etead mimaran ra beh vagheat mighan.khob aghae shakibaee dorosteh ye honarmand bood , beh khatere honaresh badargheh khobi ham shod vali fekr nemikonid nagoftane in matlab sare mardomo kolah gozashtaneh? khodaee shomanegah kon serealhaee tv irani va filmhaee cinemaee irani ra beh khoda adam delesh misozeh keh in honarmandane beh in moslati keh khodaee khodae bazi hastan beh in moshkele va bimari bozorg gereftar shodan. haif nist? chera ghayem konim? movafagh bashid va in ra beh danid keh marge baziha vaghan tasofbar hast .aee kash mishod keh joloee khosro ra ham gereft alan in honarpisheh ghader zendehbood..

 17. هادی :گفت

  به نظر من شما نباید با یردن اسم اینگونه صحبت کنید!البته تا حدودی هم حق با شماست.معتاد بودن رنده یاد خسرو شکیبایی فقط در حد شایعه هست و منطق من به من حکم میکنه که تا زمانی منبع موثقی راجع به حرفی ندیدی اون رو باور نکن.الان ایشون به رحمت خدا رفتن و همه ی هنر دوستان از مرگ ایشون داغدار هستن و اگه حتی این مطلب صحت هم داشته باشه میتونه باعث رنجش خاطر دوستاداران این مرحوم بشه.سعی کنیم نیمه پر لیوان رو ببینیم.به نظر من این ارزشش رو داره که همه هنرمندان معتاد باشن اما مثل خسرو شکیبایی باشن.
  موفق و پیروز باشید…

 18. نیک نگار :گفت

  در جامعه آزاد اون حرفش رو میزنه و شما هم نظرتون رو میگوئید. البته که در این بین آنکه عصبانی میشود بازنده است.

 19. وهاب :گفت

  عالی بود بازم غیرت تو بچه مشهد

 20. دوشیزه شین :گفت

  سلام.
  در ظاهر شما از شکیبائی دفاع کردی یا حتی از حریم خصوصی ولی به نظر من شما با این تیترت،این حرف را رواج دادی.حالا 4 نفر هم که نمیدونستند فهمیدند.
  بیچاره شکیبائی.

 21. navidar :گفت

  از روح نوشته شما اصلا خوشم نیامد. خسرو شکیبایی را همه دوست دارند. من اصلا نمی دانم که او معتاد بود یا نه و این حرف های اینجا نیز چیزی را ثابت نمی کند. ولی این را می دانم که هنرمندان ایرانی غرق در اعتیاد به مواد مخدر همه جوره و الکل هستند و این چیزی است زشت. من از انسان معتاد و الکلی بدم می آید، هر که می خواهد باشد و اگر کسی باشد که دوستش داشته باشم، اعتیاد او لطمه سنگینی به اعتبارش می زند.
  چرا نباید این چیزها را بگوییم؟ همین شاملوی بزرگ ما که دیروز هم در سالگرد مرگش آن حرکت زشت را حکومتیان انجام دادند، معتاد سنگینی به مشروب و مواد مخدر بود.
  خوب اگر نمی خواهید پشت سر مرده حرف بزنیم، بیایید با زنده ها حرف بزنیم. بیایید یک کمپین راه بیندازیم و هنرمندان را به چالش بکشیم. بیایید مشروب خواری و اعتیاد به مواد مخدر را زشت انگاریم تا دیگر کسی رویش نشود با این چیزها خود را نشان دهد.
  هنرمندان کسانی هستند که روی صحنه قرار دارند و چه بخواهند چه نخواهند هر حرکتشان در دید همه هست و عده ای هم از آنها سرمشق می گیرند. این نیست که بگویی مشکل شخصی خودشان است.
  شاد باشید، خمار و مست نباشید!

 22. حامد :گفت

  فكر كنم جنابعالي يك كمي پرت تشريف داريد.مرد حسابي كيه كه ندونه اين بنده خدا معتاد بود ، تازه خيلي هم معتاد بود.تازه مردم با وجود اينكه مي دونستند اين بنده خدا به شدت معتاده ولي همه تو مرگش غصه خوردند و تو غمش شريك شدند.
  آخه مرد حسابي ايشون با وجود اينكه معتاد بود ولي همه دوسش داشتن.
  يعني تو واقعا نمي دوني كه حكومت خيلي هم بدش نمياد كه اينجور آدماي معروف معتاد بشن؟
  تو واقعا نمي دوني كه حكومت اگه از دستش بياد تمام آدمايي كه فكر مي كنه مي تونن معروف و محبوب بشن رو معتاد مي كنه؟
  پشت اين معتاديه هنرمندا حتما يك كاسه اي زير نيم كاسه هست.

  من از تو انتظار نوشتن همچين نوشته اي بي مغز رو نداشتم.

 23. yasamin :گفت

  دلم گرفت برای مرگ کسی که هیچ وقت برام مهم نبود بودنش…
  عزیز دل،
  آدما به خودشون نگاه میکنن و مینویسن ، بعضی ها آینه میشن ، بعضی ها ذره بین و وقتی خیلی ذل بزنن فقط میسوزنن …
  کاش یادمون بیاد که ما هم یه روزی میریم … تنها ،دست از همه چی باید بکشیم …
  قرار نیست ما را تو قبر کسی بذارن و یا بر عکس…

 24. کمانگیر :گفت

  مسعود جان، نوشته های دیگری از شما را می پسندم.

 25. علی :گفت

  خسرو شکیبایی هر چیزی که بود در کارش یک فرد موفق بود همین کافیه
  دیگه هر چیزی راجع به زندگی خصوصیش به مربوط به ما نیست

 26. محمّد :گفت

  آقای جاهد چیزی خلاف واقع نوشته بود یا توهین کرده بود که چنین عصبانی شدید؟ من که غرض‌ورزی از نوشته‌های ایشون احساس نکردم ولی از یادداشت شما چرا!
  ایشون از گرفتاری بعض هنرمندان به این بیماری شکایت کرده بود و از کتمان حقیقت انتقاد کرده بود. به شما پیشنهاد می‌کنم یک‌بار دیگر نوشته ایشون رو بدون غرض بخونید.
  اینکه شکیبایی معتاد بوده یا نه از ارزش‌های هنری و شخصیتی ایشون هیچ چیز کم نمی‌کنه. ولی اگه این اعتیاد باعث بشه ما از این هنر و هنرمند محروم بشیم نباید انتقاد کنیم یا نصیحت کنیم؟
  در ضمن وقتی شما آقای جاهد رو نمی‌شناسید چطور می‌دونید یک تار موی شکیبایی به 100 تای ایشون می‌ارزه؟

 27. Hamed :گفت

  با نظر علی کاملا موافقم!
  اخه چه دلیلی داره که هی به زندگی خصوصی این و اون سرک بکشیم
  به نظر من هر وقت یه ستاره توی این مملکت ما توی هر رشته ای موفق میشه پشتش ۱۰۰۰ تا چیز میسازن
  درسته اون معتاد بود همه ادم و عالم هم می دونن
  اکثر دوبلر های ما هم معتاد هستن ولی دوستان این چیزی از ارزش های یه آدم کم نمی کنه
  خسرو واسه خودش یه سبک داشت و می دونم بعد سال ها هم کسی نمی تونه جاشو بگیره…
  دلم خیلی پره از این مردم دهن بین ولی حیف که مجالش نیست
  در ضمن پست بسیار به جایی بود
  موفق باشید

 28. ÷رویز گویان :گفت

  ببینید دوستان از جمله صاحبخانه محترم جناب آقای مسعود خان با معرفت
  اولا سلام و امیدوارم حال همه شما خوب باشد
  دوم عرض شود
  می دانید چرا برخی این مسایل را مطرح می کنند و بسیاری نیز خواننده یافت می شود و آنها را می خواند ؟
  به خاطر این هستش که مسایل شخصی افراد مهم و معروف مثل هنرمندان یکی از ارزشهای خبری است که همه خبرنگارها و دست اندرکاران خبر و روزنامه ها دنبال آن هستند .
  این فقط مربوط به کشور ما نیست در همه جای دنیا خبرنگاران و عکاسانی هستند که شبانه روز در کمین می نشینند تا مثلا عکس فلان هنر÷یشه را با فلان شخص در خفا بگیرند و مردم هم به شدت دنبال چنین مسائلی هستند.
  اصلا کاری به آقای جاهد و یا مرحوم شکیبایی ندارم خداوند انشاءالله هم ایشان و هم همه ما را عاقبت به خیر بگرداند اما برای شما شخصا جالب نیست مثلا بدانید فلان هن÷یشه معروف علاوه بر همسر دو تا دوست دختر هم داره ؟
  در وهله اول همه می گویم نه این غیر اخلاقی است به ما چه مربوطه و … اما ته دل می گویم بابا ما که دنبال آبروریزی شخصی نیستیم ولی بدمان هم نمی آید که از اینجور مسایل با خبر باشیم .
  این فقط یک مثال بود و نمونه های آن در مورد تمام اشخاص مهم ازنظر سیاسی < فرهنگی – اقتصادی و … صدق می کند و مردم دوست دارند دنبال این جور خبرها باشند.
  اما اینکه فلان هنر÷یشه ( کاری به مرحوم شکیبانی ندارم و چون خود یقین ندارم هیچ قضاوتی در باره آن نمی کنم ) مثلا معتاد است اگر آن شخص برای شما مهم باشد و دوستدار آن باشید نزد خود نمی گوید چرا این فرد هم معتاد شده ؟ و در مورد قضاوت شما در باره او تغییر ایجاد نمی کند.

  موفق باشید –

 29. محمد :گفت

  توجه داشته باشین که این حرف که شکیبایی معتاد بوده هر حرفی نیست که شما تعیین کنین که میشه زد یا نه
  اون اقا هم دلش خواسته گفته
  حق هم داره بگه و اظهار نظر کنه

 30. مهدی :گفت

  موافقم جالبه که نوشته مرگ زودرس آخه 64 سالگی با وجود سرطان کبد کجاش زودرسه؟

 31. arash :گفت

  مشکل ما اینه که با جسدا بیشتر میتونیم رفاقت داریم
  همین رضازاده رو نیگا صدتا مدال اورد الان دو تا المپیکه که آبروی مارو خریده
  حالا که دیگه کشید کنار ببین چه بلایی که سرش نمیاد از نارسایی کبد…
  بعدش ما تازه یادمون می افته که ای بابا یه روزی یه حسین رضازاده داشتیم واسمون مدالهای رنگی می آورد،روز از نو روزی از نو

 32. ش :گفت

  یک، می بینم که 2 تا شین داریم.
  دو، من نوشته این آقا رو نخوندم و علاقه ای هم ندارم بخونم. به اندازه کافی اون روز اول که همه ناراحت بودیم، یک انسان بی رحمی سعی می کرد به همه بقوبولونه ماجرای اعتیاد رو. تنها اثری که اصرار اون فرد روی من داشت این بود که «ادم چقدر می تونه بی رحم باشه…» پشت سر مرده دیگه حرف نزنید. اگر مشهور بود و غیبتش بی اشکال که من می دونستم. حالا که آدم ناراحت مرگشه، چقدر باید بی رحم بود اینطور سعی کرد یه واقعیت یا دروغ یا هرچی رو پشت سر یه مرده نشر داد… خدای من.

 33. ش :گفت

  اتفاقا آقای کمانگیر هم در همین رابطه چیزی گفته بودند.

 34. محسن :گفت

  میکشیده که میکشیده به من شما چه؟ مگه از دیوار کسی بالا میرفته؟
  فکر اینو بکنین که ستاره ی بی بدیلی بود که دیگه هرگز تکرار نمیشه
  ما مردم کی میخوایم … شیم؟

 35. teroa :گفت

  ببینید من با این که بریم توی زندگی خصوصی آدما دخالت کنیم اصلا موافق نیستم و اصلا خوشم نمیاد خسرو شکیبایی هنرمند قابلی بود و من واقعا کارای هنریشو دوست داشتم زندگی خصوصیش هم مال خودشه و بس
  یک آهنگ به یاد بود خسرو شکیبایی با دکلمه ی خودش که دانلود کنی بد نیست:
  http://teroa.wordpress.com/2008/07/23/آهنگ-زیبای-خانه-ی-سبز-به-یاد-بود-خسرو-شک/

 36. دِداش مسود!
  اولش گفتی که پرویز جاهد رو نمیشناسی و خیال همه رو راحت کردی 😉
  خدا بیامرزه خسرو شکیبایی رو هنرمند بزرگی بود، ولی پرویز جاهد هم منتقد سینمایی (اصولا آدم سینمایی) بزرگیه.
  حالا من هم شک دارم که مقاله جاهد رو پسندیدم یا نه؟ ولی اینطور نوشتن در مورد جاهد و به کار بردن عبارتایی مثل «حالم از اینجور ادما به هم میخوره» خیلی کار جالبی نبود.
  تو در نظر بگیر جاهد به جای همه کسایی که بعد از مرگ شکیبایی ازش تعریف کردن، زمان زنده بودنش نقدهای تمجیدآمیز در موردش نوشته، و نوشتن در مورد ضعفی رو که میتونست مایه دردسر خسرو بشه گذاشته برای بعد از مرگش…

 37. شادي خاچيکيان :گفت

  آي گفتي مشهدي

  اخه به شماها چه خسرو شکيبايي معتاد بود يا نبود ؟ هرکول بود يا نبود ؟

  محم اينه هنرمند بود ، انسان درست کاري هم بود و بعيده کسي ازش رنجشي در طول زندگيش ديده باشه .

  امروز روز ديگه نه معتاد مجرمه نه اعتياد گناهه .

  معتاد يک بيماره و اعتياد هم يک بيماري .

  اين تعريف جهاني ازش هستش و همينطورم براي کسي که سرطان داشت ( تا اونجايي که من شنيدم ) ، بنظره من اعتياد بهترين و قويترين مسکن اين درد کشنده هست تا زماني که فرشتهء مرگ بيادش .

  تفعلي ميزنم به اين کلام پير خرابات :

  عيب رندان مکن اي زاهد پاکيزه سرشت … که گناه دگران بر تو نخواهند نوشت

  من اگر نيکم و گر بد ، تو برو خود را باش … هرکسي درود عاقبت آن کار که کشت

  درود و رحمت بيکران بر آقاي خسرو شکيبايي … خدا بيامرزتشون .

 38. افشین :گفت

  افسوس که استاد زمان رفت…

 39. pani :گفت

  salam bebakhshid farsi neminevisam man ghablan site on agha ro khondeh bodam va bad omadam inja ro didam va ba inkeh be shedat be in bavar motaghedam ke bayad be nazare hameh ehteram gozasht vali ba in mozo natonestam kenar biam ke chera to liste motadin in doste aziz chera 1 adam zendeh nabod !!!!!
  be nazare man har kas 1 harime khososi dareh hala khosro shakibaie ya x ya y motad bodan ya hastand be honareshon che rabti dareh hala motad bodan az shakhsiat ejtemaie adam kam mikoneh vaghti to barkhordet dorosteh ??
  dorosteh ma irani ha mordeh parastim vali vaghean cheghadr khandeh dareh ke masalan to barnameh tv biaim be jaye yad va khatehere va naghd filmhaye khoosro shakibaie be motad bodanesh bepardazim …
  mageh ma pole mavadeh in bandeh khoda ha ro midadim
  hala aghaye x ke aslan nemidonim ki hasti khodesh akhareh paki va dorosti hasti ke miai baghie ro naghd mikoni har vagt be on darajeh az paki va manzalat residi baz ham be man va to rabt nadareh ke ki mikeshe ya mikhoreh va ya 1000 kare digeh sai konim khodemono eslah konim

 40. پویا :گفت

  سلام .
  وبلاگ فوق العاده ای درست کردید . واقعا جدی می گم . بینهایت پر محتواست . به قول خودمون پر ملاته .
  مطالبتون مثل اینکه خیلی داره به دردم می خوره . از شما هم خیلی ممنونم به خاطرشون .
  در عوض این مطالب شما من هم یه هدیه براتون دارم .
  » راهنمای اولین سکس زناشویی »
  اگه خواستید می تونید این صفحه رو تو وبلاگتون لینک بدید و به بقیه هم معرفی کنید .
  آدرس لینک هم اینه : http://delsoookhte.blogfa.com/page/shab.aspx
  برای همه چی ممنونم .
  می دونم که از خوندنش لذت می برید …

 41. بازتاب: بیاییم اعتیاد هنرمندان و دیگر انسان های باارزش را به چالش بکشیم « آقا اجازه؟؟

 42. مانیا :گفت

  عقده اي حسوده ياروووووو

 43. rahgozar :گفت

  salam hamshahri..lotfan yek adresse email az khodet barayam benevis,,ba to sokhan ha daram o be shenaakhtat moshtaagham.
  payande bashi

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s