حتی باغبون نفهمید که چه افتی به من زد …!

خیلی از خودی ها هی فرهنگ غرب و کشور های اروپایی رو  تو سر ما میزنن و میگن ماها بی فرهنگیم و هر چی ایده ال هست توی کشور های غربی و اروپاییه ! همین چند وقت پیش که یه دانشجوی ایرانی سینه های یه خانوم خارجی رو توی اسانسور بوسیده بود یه وامصیبتایی راه انداخته بودن که نگو ! که اقا جوون ایرانی هرزه است و همه جا ابرو ریزی را میندازه و از این حرفا … اصلا هدفم دفاع کردن از این نوع حرکات نیست و هر انسان عاقلی میدونه که امثال این کار ها بی فرهنگی محضه بلکه منظورم اینه که هر وقت یه ایرانی همچین غلطایی میکنه چنون خودی و غیر خودی زود اون کار رو پیراهن عثمان میکنن و چنون بوق و کرنایی راه میندازن که گوش فلک کر میشه !

امروز توی خبر ها دیدم که یه اتریشی دخترش رو بیست و چهار سال توی زیر زمین حبس کرده و توی این مدت به اون تجاوز میکرده و ازش صاحب شش تا بچه شده ! یا همین چند روز پیش خوندم که یه کشیش استرالیایی به دو دختر خودش تجاوز کرده و به هشت سال زندان محکوم شده ! یا اون جوان امریکایی که به سگ همسایه تجاوز میکنه و ده هزار دلار جریمه میشه و اگه بخوام بازم مثال بزنم از حوصله خارجه !

متاسفانه یه عده از ما ایرانی های فرنگ دیده چنون شیفته فرنگ و فرنگی جماعت شدیم که گاهی از انصاف دور میشیم و پشتمون رو به خاک و مردممون میکنیم و چه بسا اظهار نفرت ! و چنون واله و شیدای فرنگ میشیم و ازش کعبه امال میسازیم که انگار مدینه فاضله است اونجا ! درسته ماها زیاد ادمای خوبی نیستیم اما این دلیل داره ! ما خاکمون خوبه ! تخم و ترکه مون هم خوبه ! یه بذر خوب رو اگه تو یه خاک خوب بکاری بشرطی محصول خوبی میده که باغبون خوبی داشته باشه  … ما باغبونامون خوب نیستن ! یعنی اصلا باغبون نیستن ! کارشون یه چی دیگه اس اما لباس باغبونی پوشیدن ! پدر تخم و ترکه و خاک و مزرعه رو در اوردن ! واویلا …!

Advertisements
این نوشته در جامعه ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

16 پاسخ برای حتی باغبون نفهمید که چه افتی به من زد …!

 1. AdAd :گفت

  Natijeh giri Akhlaghi: In kharejia kheyli khoshgelan hata Baba ha va Kishish ha ham mikhan tar…beshoono bedan. ;))

 2. مهدی :گفت

  انتظار داری ما در مورد تجاوز پدر اطریشی به دخترش و غیره هم به همان اندازه که مربوط به ایرانی هاست واکنش نشون بدیم؟ قبل از نوشتن یک بار درست فکر کن، منطق حرف هایت رو بررسی کن، بعداً سخنرانی بفرما.

 3. majik :گفت

  سلام مسعود جان
  حرفت به دلم نشست نافرم!
  جانا باز هم سخن از زبان ما گفتی.
  ارادتمندم

 4. سیروس :گفت

  این چند روز کلی از این خبرهای تاسف بار شنیدم
  اول اون خواهر و بردار المانی
  دوم اون پدر و دختر استرلیایی
  و حالا
  این پدر و دختر اتریشی
  البته من خیلی وقت پیش ها از دوستان هم شنیده بودم در همین ایران خودمون پدرانی به دختران خودشون ویا برادارانی به خواهران خودشون تجاوز کردن
  بازگشت به ذات حیوانی و کثیف انسان

 5. Emad :گفت

  دوست عزیز یک نکته رو از یاد نبر و اون اینکه اگر شما چنین اخباری رو از دنیای غرب می شنوی به خاطر رسانه های آزاد اونجاست. و الا بوسیدن سینه یک دختر که چیز عجیبی نیست من وقتی ایران دانشجو بودم همچین اتفاقی تو دانشگاه ما افتاد ولی خبر نه در دنیا بلکه در ایران هم منعکس نشد. اهمیت ماجرای بوس و آسانسور در این بود که یک فرد تحصیل کرده و از قشر روشنفکر ایران این کار رو کرده بود.
  چه بسیار تجاوز ها که در ایران انجام می شه و کسی ازش خبر نداره. شما خودتون 4 مورد نام بردین که یکیش ایرانی بود.یعنی یک چهارم در دنیا. شما از تجاوز به سگ نام میبرید که من خودم مورد های زیادی از تجاوز به سگ و خر و امثال اون رو در ایران شنیدم. دوستی داشتم از یکی از روستا های آذربایجان که شدیدا به اهمیت حجاب و عزاداری محرم و اینها اصرار داشت ولی همین آدم با صراحت می گفت در روستای ما به راحتی افرادی رو میبینی که گوشه و کناری با خری مشغول سکس هستند و خود نیز تجربه این کار را داشت و از تفاوت حیوانات مختلف و عکس العمل آنها می گفت. جالب اینجاست که بدانید این شخصیک آدم بی سواد و مثلا سیگار فروش کنار خیابون نبود، دانشجوی دکتری مهندسی در یکی از دانشگاه های تهران بود و در دانشگاه های شهرستان ها درس هم می داد. ما امروز همجنس بازی در غرب رو محکوم می کنیم در حالی که تاریخ عشق ورزی در کشور ما تاریخ عشق به همجنس و بچه بازی است. یه سر به وبلاگ من بزنین و یک نگاهی به کتاب شاهد بازی در ادب فارسی بیاندازین.
  همجنس گرایی غربی نوعی رفتار طبیعی شمرده می شه که در کسری از مردم بنا به هر دلیل هورمونی و روانی و … دیده میشه. یعنی فرد همجنس گرا گرایشی به جنس مخالف خود ندارد ولی همجنس بازی در ایران نوعی زیاده خواهی جنسی و نوعی بیماریه.
  در این شکی نیست که ما باغ بون خوبی نداریم، ولی زمین مون هم تعریفی نداره . من اعتقادی به اهمیت کیفیت تخم و ترکه ندارم که اگر این جوری باشه این مهر تاییدیه بر نژاد پرست بودن ما.
  می گن در فرهنگ غربی دایره آزادی عمل بسیار گسترده است و کسی پاشو از اون بیرون نمی ذاره ولی اسلام برای چنان اید دایره رو کوچک کرده که اصلا پاهای آدم توش جا نمیشه. در نتیجه همیشه بیرون از اون دایره های و فقط باید وانمود کنی که پا تو بیرون نذاشتی در حالی که تو همیشه بیرون از اون دایره ای و دیگه هیچ مرزی برای ارزش ها و ضد ارزش هات وجود نداره.
  بی شک سیاست و اقتصاد نیز دو بازوی مهم یک جامعه هستند که شرایط اجتماعی رو تحت تاثیر قرار می دهند که اون هم به نوبه خودش فرهنگ رو می سازه. وفتی دو رکن اول ما افتاده دست این نا باغبون ها، باید آفرین گفت به اون زمین و بذرمون که گه گها گلی هم در بین خار ها در می آد.
  این متن رو تو وبلاگ خودم هم گذاشتم.
  ممنون

 6. بازتاب: باغبون، آفت و فرهنگ ما « با تو می گویم

 7. شهره :گفت

  سلام
  دست مریزاد …وقتی یه همدرد حرف می زنه اشک شوق از جشم ادم سرریز می کنه .اشکی که داره یه دردی رو می شوره .نمی دانی چه لذتی بردم وقتی مطلبتون رو خوندم .اخه اونوری ها می دونند که اگر تو سر ما نزنند ما قد علم می کنیم و دنیا براشون تنگ می شه ایرانی ثروتمند اگر خودش رو بشناسه صاحب تمام دنیا میشه .امید وارم باغبانهامون برن و درس باغبانی بخونند چون متاسفانه این مردم میدونند چی رو نمی خواهند ولی نمی دونند چی میخوان.

 8. رسول :گفت

  از تو انتظار نداشتم که اینقدر بی منطق صحبت کنی.خیلی وقت است که مطالبت از آن فرم اصلی شان که ایجاد نوعی آگاهی جدید برای نسل جدید میکرد خارج شده .ببین تو میگویی غرب فلان و بهمان اما اگر من بتو بگویم که در همین ایران به قول تو خوش بذر چه پدرهای کثیفی وجود دارند که بنا بر تعصب مذهبی شان چنین کارهایی را انجام میدهند تو یا امثال تو باورشان میشود؟اگر بتو بگویم همین چند سال قبل چنین وضعیتی در محله ای از مناطق جنوب شهر تهران اتفاق افتاد که پدری با ظن به این که دخترهایش ممکن است بر اثر فقر به فحشا کشیده شود آن ها را نزدیک به 20 سال در اتاقی محقر محبوس کرده بود آن وقت تو چه میگویی؟در ضمن ما در روز چندین حادثه مشابه این اتفاق در ایران داریم که تو و من راحت آن را پشت گوش می اندازیم اما اگر آنتن داشته باشی حتما دیشب در شبکه های آلمان و آمریکا و انگلیس دیدی که بحث فقط پوشش رسانه ای خبر نبود بلکه از چندین و چند متخصص و روانشناس حاذق هم کمک گرفته شد تا موضوع تا حد یک خبر رسانی لوث نشود اما در ایران خوش تخم من و تو چه؟تو چه میدانی از آمارهای زنا با محارم در ایران؟تو چه میدانی از آمارهای مضحک و مزخرفی که مسئولان کثیف ایران ابراز میکنند و میخواهند همه چیز را تطهیر کنند.یک سوال هم از تو داشتم فکر میکنی اگر رفاهی که در غرب بود در ایران هم بود مردم میتوانستند چنین (شده متظاهرانه)از عفت و خانواده صحبت کنند؟
  کار آن اتریشی و آمریکایی و غربی محکوم است اما ملتی که با کمی نقدینگی در جامعه آن چنان فاسد میشوند که دیگر رحمی به ناموس مردم نمیکنند و فکر میکنند آن قدر محق هستند که میتوانند با روکش صیغه چندین و چند دختر و زن جوان را تحت الامر پایین تنه شان در آورند نمی توانند از بذر خوبی باشند وتازه این حسب حال مومنین است آقای مسعود مشهدی.وقتی حافظ و سعدی و مولانایمان در کتاب شاهد بازی دکتر سیروس شمیسا متهم (با ادله کافی)به همجنس بازی میشوند تو و من نمیتوانیم فقط و فقط غرب را زیر سوال ببریم و بگوییم این سرزمین فقط باغبان
  کارگشته ای نداشت .این را به عنوان یه دوست خدمتتان عرض میکنم که رفاه و آزادی جنسی که در غرب توامان با رفاه مادی جوامعی بی تعهد را پدید می آورد
  مطمئنا در ایران محیطی را پدید خواهد آورد که افراط هرزگی خدا را برایمان زنده خواهد کرد آن قدر که هر ایرانی همچون آن پدر جنوب شهری به دنبال آلونکی حقیر برای نوامیسش خواهد بود حال آن که خود در خفا در آلونکی دیگر به سر میبرد.نفاق ریشه اصلی این مردم بوده حتی اگر خاک شریفی چون ایران میزبان این تخم باشد.امیدوارم خسته ات نکرده باشم.آدرس آن کتاب و آن مولف را هم برایت میگذارم تا خودت بدانی حتی آن بزرگانی که صحبت از عرفان و آسمان کردند چیزی نبودند جز ریایی که ریشه در ذاتمان دارد .
  راست میگویی که خاک ما خاک شریفی است اما ما ایرانیان…..؟
  شاید هم قبلا کتاب را خوانده باشی .

  http://blog.malakut.ir/Sirous-Shamisa-Shahed-bazi.pdf
  ………………………………………………………………………………………………………..
  رسول جان منطق و حد و حدودش رو شما یا من تعیین نمیکنیم ! ممکنه نوشته من از نظر شما غیر منطقی باشه و از نظر خیلی ها منطقی ..پس یکه به قاضی نرو دوست من و تصور نکن من یک نادان هستم که اون چیزایی رو که شما گفتی من نمیدونم ! منم خیلی چیزا میدونم !
  اگر من از چند کشور نمونه هایی رو مثال اوردم قصدم زیر سوال بردن کل فرهنگ اون کشور نبود و میخواستم بگم فقط در کشور ما جرم و جنایت اخلاقی و فرهنگی انجام نمیشه بلکه در کشور های پیشرفته هم هست !
  باز هم خدمت شما عرض میکنم ما ایرانیان ذاتا بد نبودیم اما به هرز رفتیم ! هیچ کودکی فی نفسه بد نیست و این شرایط خانواده و جامعه هست که اون رو میسازه …وقتی جامعه بد هست خانواده هم بد میشه و بعد این بدی روی کودک تاثیر میذاره و به هرز میره !وقتی شرایط اقتصاد و سیاست و جامعه و فرهنگ همه و همه بد باشه محصول مناسبی از این جامعه به دست نمیاد جز دشتی از علف هرز !
  پاینده باشی ..

 9. terme2008 :گفت

  قابل تامل بود

 10. jarchy :گفت

  سلام
  در بعضی از موارد باشما موافقم ولی فکر نکنم که به این شوریها باشه.
  سلامت باشی.

 11. nooshin29 :گفت

  در مورد قسمت اول حرفات باید بگم که کار زشت زشته و باید تو بوغ و کرنا کرد و پدر طرف رو هم در اورد حالا اینکه ایرانیا انجامش دادن دلیل نمیشه که روش سرپوش بذریم.
  ولی با قسمت دوم حرفات کاملا موافقم. باغبون نداریم!

 12. nooshin29 :گفت

  اون بوق بود:دی

 13. Adad :گفت

  Vali khodemonim ajab B*k*n B*k*ni shodeh donye adam bayad beki etemad koneh. Ye bar ye dokhtareh shab baad az majleseh Aroosish farar mikoneh mireh khoonashoon, Babash migeh chara darafti.
  Dokhtareh migeh ; in aroosi hamash bahooneh bood, Damad mikhast mano B*k*neh. Ey roozegar, Adambe doomad ham nemitooneh eetemad koneh.*

 14. خدا همه امواتت رو بيامرزه .
  تا همين چند وقت پيش مي خواستم توي وبلاگم بنويسم كه آدم فكرمي كنه اين ورد پرسي ها مطلب مهمتري جز آسانسور و دانشجوي ايراني و… ندارن ولي گفتم اصلا چنين مطلبي رو خودم هم عنوان نكنم خيلي بهتره .
  من به اين نوشته ات نمره 20 مي دم. وخوشحالم كه باهات موافقم (!)
  خوبه.از چرندياتي قبلي كه مدتهاست -علي الخصوص- در ورد پرسي ها مي خوندم خسته شده بودم .
  جاي تحسين داشت.

  راستي من همشهريم! 🙂
  ………………………………………………………………………..
  سلام همشهری 🙂

 15. مریم :گفت

  ای دل غافل! اینقدر غرب غرب نکنیم و دین و ایمان برترمون رو به رخ جهان نکشیم. همه ما (پیر و جوون) می دونیم گوشه کنار هر شهر و روستا و ایل و طایفه ای از قدیم و ندیم لواط و همجنس بازی به طرز فجیعی بوده و هست. سکس با حیوانات هم که اصلا چیز جدیدی نیست؛ خیلی از حضرات نمازخون و نمازنخون حتما پشت حیوونا سوار شدن. تو این ایران عزیز (ببخشید) ما همه گهی میخوردیم و میخوریم فقط چادر سیا کردیم سر کثافت کاریامون و میگیم اینجا طبقه هفتم بهشته. اون ادبیات افتخار امیز گذشتمون که اونو یکدست عرفانی تعبیر کردیم سرشاره از حقایق همجنس بازانه طبقات مختلف ایرانیانو غیر ایرانیان. اینا همیشه بوده و هست؛ منتهی باغبانان این دوره خودشونو زدن به کوچه علی چپ.

 16. آریانا :گفت

  عجب من باهات موافقم توی دبی هم خداییش من بد لباسی خانومی را ندیدم و همه شان آراسته و خوب.مردهای ایرانی هم شاید اوایل یک کم هیز بازی اولش در بیارن این هم به علت اینه که خوب جامعه ما ناجوره به قول خودت باغبون.ولی ما خانوما هم از آقایون خودمون بدتریم آخه اوایلش برای همه ما تازگی داره بعد چند ساعت برای همه عادی میشه.خداییش من اینجا ایرانی بی فرهنگ ندیدم والله این عربها هر چی می بینن و…باز هم گشنه هستن و چشم چرون.خداییش راست گفتی.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s