گروهبان گارسیا و زوروی وطنی …!

چند ماه پیش یکی از بانک های کشور در تبلیغات تلویزیونی خود گریزی به فرهنگ غرب زد و در تیزری تبلیغاتی جویندگان طلا رو نشون داد که پس از تحمل سختی های زیاد به مخزن طلای بانک فلان میرسند و بعد در همون بانک حساب باز میکنند ! جدیدا هم یک بانک از بدل چهره معروف سینمایی خارجی برای معرفی جوایز خود استفاده کرده و هر روز چند بار شاهد پخش ان از تلویزیون ایران هستیم !

استفاده از شخصیت زورو و گروهبان گارسیا در این تیزر تبلیغاتی نوعی گسترش فرهنگ بیگانه بحساب امده و بعید نیست راهگشای خیل عظیم این تیزر ها باشه که علیرغم جذابیت هیچگونه بار فرهنگی نداره بلکه نوعی عمل ضد فرهنگی هم محسوب میشه ! این عملکرد اگر در کشوری اتفاق بیفته که فاقد پیشینه فرهنگی و شخصیت های علمی و حماسی است جای نگرانی نیست اما ساخت و اجرای ان در ایران که از لحاظ تاریخ و فرهنگ و اسطوره های حماسی و تاریخی و افسانه ای در دنیا شناخته شده است جای تاسف دارد !

شخصیت های بیگانه ای عین تارزان … زورو … و رابین هود در ایران بسیار شناخته شده تر از رستم و سهراب … سیاوش و کاوه اهنگر و یا سورنا و اریو برزن و مرداویج یا داستان های کلیله و دمنه و افسانه های هزار و یکشب میباشند و این یک ضعف مفرط فرهنگی است ! گاهی فرهنگ بیگانه از هیچ همه چیز درست میکند که این خود هنر است و گاهی ما همه چیزمان را هیچ میکنیم که این اوج بی هنری و بی عرضه گی است !

 یادم می یاد سالهای اول انقلاب هیچ تبلیغی حق پخش از تلویزیون نداشت و بنوعی ممنوع بود ! چند سالی که گذشت حتی شرکت های خارجی هم اجازه پخش تیزر دریافت کردند و تلویزیون پر شد از تبلیغات ایرانی و خارجی …! دوباره تبلیغات خارجی ممنوع شد و الان شاهد نوعی از تبلیغات داخلی با محتوای خارجی هستیم ! براستی این چه سردرگمی فرهنگی است که دچار شدیم ؟ ….. به جرات میتوان گفت کار را به کاردان نسپرده اند و متولیان فرهنگی در اوج بی هنری هستند !

Advertisements
این نوشته در جامعه ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

38 پاسخ برای گروهبان گارسیا و زوروی وطنی …!

 1. شهرام :گفت

  من با اجازه شما از یک بعد دیگه هم به این قضیه نگاه می کنم: یکی از علتهایی که شخصیتها و اسطوره های غریبه و غیر ایرانی در کشور معروف می شوند سرمایه گذاری بسیار زیاد هالیوود برای ساختن فیلمهای جذاب است. طوری که شخصیتهای اسطوره ای این فیلمها را به عنوان الگو به خورد جوانها می دهد. حتی در کشور آلمان هم این مسئله صدق می کنه و جوان های آلمانی هنرپیشگان و شخصیت های آمریکایی را بیشتر از هنرپیشگان خودشون می شناسند و به همین دلیل در بسیاری از تبلیغهایی که از کانال های تلویزیونی آلمان پخش می شود می توان حضور این شخصیت ها را دید.
  راستی، سال نو مبارک.
  ……………….
  سلام
  ممنون از نظر خوب شما
  سال خوبی داشته باشی 🙂

 2. پيوست :گفت

  بذار همين عناصر پليد استكبار جهاني پدرسوخته‌ي فلان فلان شده تبليغ كنن.خوب تصور كن كه تبليغي بسازن كه توش سهراب، رستم يا كاوه يا آرش يا… به طنز گرفته بشن، اون هم براي تبليغ توي تلويزيون. دوباره بايد داد و بيداد كنيم كه اسطوره‌هاي وطني مسخره شدن و فرهنگ در حال نابوديه و… دنبال دردسر مي‌گردي ها! 😉

 3. حسین :گفت

  به نظر من هیچ اشکالی نداره. حالا اگر از رستم و سهراب ساخته بودند شما میگفتید اینارو مسخره کردند. منم همه کارهای سیما رو قبول ندارم ولی دلیل نمیشه که حتی اگر کار خوبی کردند انتقاد کنیم. من فکر میکنم این تیزر خیلی هم حرفه ای و زیبا ساخته شده.
  …………………………………………………..
  این اشکال الان دیده نمیشه …مرور زمان نشون میده که چه خاکی تو سرمون ریختیم !
  حالا چرا همه میگن رستم و سهراب ؟ ما کم شخصیت های افسانه ای نداریم !

 4. payadesign :گفت

  سلام
  سال نو مبارک

  دانلود فیلم با لینک مستقیم
  http://www.payadesign.ir/Movie

 5. سهيل :گفت

  حرص چيو ميخوری رفيق؟! يادگاريهای اصغر و غضنفر و ممد و … رو با تاريخ و ساعت روی ديوارها و ستونهای تخت جمشيد نديدی؟ از سد سيوند چه خبر؟ ما ايرانيها فقط هر وقت کم مياريم ياد کورش و داريوش ميفتيم و به اونا افتخار ميکنيم… وگرنه فرهنگ ما خيلی وقته که نابود شده.

  راستی بازم ممنون از نوشته های زيباتون… راستش اوايل فقط ميومدم اينجا که يکم لحجه مشهدی ياد بگيرم که با دوست مشهديم شوخی کنم (خودم بچه کرمانشاهم)… ولی انقدر خوب مينويسی که مشتری دائم اين وبلاگ شدم.

  موفق باشی.
  ………………………..
  سلام به دوست کرمانشاهی
  لطف داری شما 🙂

 6. مرجان :گفت

  و آیا می دانید که هنوز هم پخش تبلیغات تجاری از شبکه های دولتی ایران ممنوع است؟ یعنی حجم بیشتر برنامه های همه ی شبکه های صدا و سیما !! چه خارجی باشد چه ایرانی، چه سهراب داشته باشد چه زورو!

 7. اردلان. :گفت

  دلاور مرو خسته نباشی و پایدار,

  دردی را عنوان کردی که ریشه اش راباید در درون روشنفکران مذهبی جستجو کرد که همواره بجز تخریب فرهنگ کهنسال ایران خرافه و تحجر را به نسل جوان تزریق نموده,

  مسعود جان بی دلیل نیست که نسل امروز تشنه و شیفته بازگشت به فرهنگ خویش تن است و متحجرین در التهاب,

  با اینکه در سوگ دو فرهیخته ایرانی زنده یادان فریدون آدمیت و منوچهر فرهنگی هستم که در اسپانیا جانیان ضد ایرانی جانش را گرفتند ولی منوچهر ها هرگز نمرده اند و نخواهند مرد ,

  ولی با مطرح کردن این درد عظیم فرهنگی فقط نظرت را به همین کوتاه نوشته جلب کرده الباقی را به خودت واگذار میکنم,

  طرح موضوع جزایر ایرانی در بیانیه نشست سران عرب,!

  ادعاهای واهی و بی اساس در مورد سه جزیره ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک بار دیگر در بیانیه نشست سران اتحادیه عرب مطرح شده است. در این بیانیه ادعا شده که این جزایر متعلق به امارات متحده عربی است.

  سوریه بعنوان میزبان این نشست بیانیه مزبور را تنظیم و امضا کرده است. سوریه همپیمان جمهوری اسلامی بشمار می رود. منوچهر متکی، وزیر خارجه جمهوری اسلامی نیز در این نشست شرکت داشته است.

  فریدون آدمیت درگذشت,

  فریدون آدمیت مورخ و محقق تاریخ مشروطه ایران بعد از تحمل یک دوره درد ناشی از بیماری گوارشی دقایقی پیش بدرود حیات گفت.

  آدمیت متولد 1299 شمسی در تهران بود. وی در سال 1321 در رشته حقوق و علوم سیاسی فارغ التحصیل شد. پایان نامه او درباره زندگی و اقدامات سیاسی میرزا تقی خان امیرکبیر و با عنوان «امیرکبیر و ایران؛ پاورقی از تاریخ ایران» بود. آدمیت در حالی که دانشجوی دانشکده حقوق بود در سال 1319 به استخدام وزارت امور خارجه درآمد تا ضمن کار، تحصیلات خود را در خارج از کشور تکمیل کند.

  او در فعالیت اجرایی نخستین تجربه خود را در سمت دبیر سفارت ایران در لندن پشت سر گذاشت. وی در کنار ماموریت اداری، وارد دانشکده علوم سیالسی و اقتصاد لندن شد و بعد از پنج سال تحصیل در رشته تاریخ سیاسی و فلسفه سیاسی در سال 1941 به درجه دکتری دست یافت. آدمیت سپس در سال 1330 در مأموریت نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد و سپس وزیر مختاری در همان جا تعیین شد. این ماموریت تا سال 1338 ادامه داشت و وی در این سالها (1955) دومین اثر خود را با عنوان «جزایر بحرین: تحقیق در تاریخ دیپلماسی و حقوق بین الملل» به زبان انگلیسی در نیویورک منتشر کرد.

  شرکت در چندین کنفرانس و انجام وظیفه در مقام داور بین الملل در دیوان دائمی حکمیت لاهه از فعالیتهای دیگر فریدون آدمیت در طی ماموریت خود بود که تا سال 1359 شمسی به طول کشید.

  فریدون آدمیت از سال 1344 تمام وقت خود را صرف مطالعه و تحقیق در عصر مشروطیت کرد و در طی بیش از 20 سال فعالیت، منورالفکران عصر مشروطه و مهم ترین حوادث سیاسی اجتماعی دوران آغازین تاریخ ایران مدرن را در بیش از 25 عنوان کتاب و مقاله تالیف و منتشر کرد.

  شناخت جنبش مشروطیت و شرایط اجتماعی و فرهنگی ایران در سرآغاز آشنایی با دنیای مدرن، محور عمده آثار او بوده است. پرسش فلسفی از چیستی مشروطه و کاوش تاریخی از اندیشه ها و افکار مدرنهای ایران دو محور اصلی در تحقیقات آدمیت است که با پیروی از اصول تاریخ نگاری علمی و مدرن، شرایط مواجهه اولیه ایران را با مدرنیته در متون تحقیقی به ثبت رسانده است.

  «فکر آزادی و مقدمه نهضت مشروطیت»، «اندیشه های میرزا آقاخان کرمانی»، «اندیشه های میرزا فتحعلی آخوندزاده»، «اندیشه های طالبوف تبریزی»، «اندیشه ترقی و حکومت قانون»، «فکر دموکراسی اجتماعی در نهضت مشروطیت ایران»، «ایدئولوژی نهضت مشروطیت ایران» و «امیرکبیر و ایران» از جمله آثار آدمیت است.

  خواب تازه ای برای پاسارگاد,!

  با کشف درياچه ای خيالی در کنار آرامگاه کوروش بزرگ!

  آنچه هر فردی را نسبت به اين برنامه نوسازی در پاسارگاد مشکوک می کند خبرهائی است که از نقل مکان دادن روستائيان منطقه و خريد و فروش املاک آن ها بگوش می رسد و معلوم نيست بزرگترين ثروت باستانی و فرهنگ ايران قرار است فدای رطوبت درياچه کدام گردن کلفتی شود که می خواهد کيش را به پاسارگاد بياورد.
  دارندگان مدال طلای کشتی با چفیه بر روی سکو می روند,!

  «به منظور حمایت از مردم مظلوم فلسطین دارندگان مدال طلای کشتی جمهوری اسلامی در رقابت‌های قهرمانی آسیا با چفیه بر روی سکو حاضر می‌شوند.

  کشتی‌گیران جمهوری اسلامی که موفق به کسب مدال طلا در مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی شدند در یک حرکت نمادین و برای حمایت از مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین با چفیه بر روی سکو حاضر می‌شوند تا صدای مظلومیت مردم فلسطین را به گوش جهانیان برسانند.»

  قتل فجیع منوچهر فرهنگی در حومه مادرید در اسپانیا,
  در آستانهء نوروز باستانی،یکی از بهترین و شریف ترین فرزندان ایران زمین،منوچهر فرهنگی، توسط مزدوران جمهوری اسلامی با کارد و دشنه بقتل رسید.

  این جنایت هولناک، دیروز در حومهء شهر مادرید(اسپانیا) به وقوع پیوست و پلیس اسپانیا در جستجوی عامل یا عاملان این جنایت است.

  منوچهر فرهنگی،زرتشتی فرهیخته ای بود که با دلبستگی عمیق به تاریخ و فرهنگ ایران باستان،در انتشار بسیاری از آثار محقّقان برجسته و نویسندگان ایرانی مقیم خارج همّت کرد و با کمک های بیدریغ خود،خدمات ماندگاری به تاریخ و فرهنگ ایران نمود.

  به یاد زنده یاد «منوچهر فرهنگی» که در نخستین روزهای نوروز 87 خنجر اسلام سینه اش را درید…

  بهاران بی گل است بی چهره آرام فرهنگی
  کجا نوروز شود پیروز بدون نام فرهنگی

  سماق و سبزه و سنجد همه آغشته در خون است
  عجب هفت سین خونینی بشد در کام فرهنگی

  خروش نعره کاوه در این ویرانه ها مرده
  نشسته جغد بی زاری کنون بر بام فرهنگی

  همان خنجر که شد روزی به قلب و سینه بابک
  درید امروز تن پاک و دل خوش فام فرهنگی

  منوچهر مست می از باده مانی و مزدک بود
  در آخر خون رها کرد اهرمن در جام فرهنگی

  به خشم خنجر تازی دریدند سینه او را
  اگر چه مهربانی بود همه پیغام فرهنگی

  به خاک افتاد اگر کاوه به نیش خنجر ضحاک
  هزاران کاوه پیدا می شود با نام فرهنگی

  اگر چه دشنه خونین است زخون گرم فرهنگی
  جهان کی می برد از یاد شکوه نام فرهنگی

  بخواب آرام به گور سرد خود ای عاشق ایران
  رود راه رهائی را وطن هم گام فرهنگی

  مسعود عزیز با امید به روزی که هر ایرانی تاریخو فرهنگ کهنسال خویش را که هویت ملی ماست سر لوحه زندگی قرار دهد,

  همواره دلت شاد و ایام به کامت باد که خستگی ناپذیر بدنبال حقایق هستی,

  با احترام,
  اردلان.
  …………………
  مرسی اردلان جان 🙂

 8. كهره :گفت

  البته اين كار جالبي نيست ولي نميشه كه از شخصيتهاي اسطوره اي كشور استفاده هاي تبليغي بكنند فردا روز خيلي ها صداشون در مياد كه بله ارش كمانگير شده بازيچه دست فلان بانك يا شركت.به هر حال
  ……………………………………………..
  اگر بجا استفاده بشه خیلی هم خوبه.. تازه منظور فقط رستم و سهراب و کاوه اهنگر نیست که … ما داستانهای هزارو یکشب رو داریم و کلیله و دمنه و امثالهم !

 9. سمیه :گفت

  درسته استفاده از اساطیر شناخته شده غربی یک کار ضد فرهنگه. اما تصور کنید که تیزر تلویزیونی ساخته بشه که مثلا رستم و سهراب راه بیافتن برن حساب باز کنن. همین آقای مشهدی که شما باشید در تلخ نوشته هاتون می نویسید که فغان که چه بلایی سر اسطوره های فرهنگیمون میارن. معلومه شوخی با شناخته شده های خارجی خیلی راحت تر از داخلیاس!
  ………………………………………………………..
  سلام
  معلومه که اگر بی سلیقگی بشه صدای همه در میاد …از هر سمبلی باید در جای خودش استفاده بشه ! مثلا رخش رستم برای تیلیغ ماشین …

 10. حرفی میزنی رفیق. به نظر من استفاده از چهره های غربی جدا از بحث آشنایی زدایی، این حسن را هم دارد که این شخصیت ها فاقد هرگونه وکیل و وصی در خاک ایران می باشند. کافیه جای یکی از این شخصیت ها سیاوش یا رستم یا کاوه رو قرار بدی تا یک دفعه هزار آدم و موسسه و انجمن فریاد وامصیبتا سر بدن و تو رو محکوم به دست کاری و سوء استفاده از شخصیت های تاریخی و مفاخر کشور کنند. به زبون خودمونی: شورتت رو پرچم می کنند!
  ……………………..
  خوب اینم حرفیه 🙂
  شورتم کو ؟

 11. mimioo :گفت

  سلام
  یه لطفی بکن و به من بگو
  یه بلاگ دیگه توی ورد پرس دارم پسوردش رو فراموش کردم، از راهی هم که خود سایت برام گذاشته وارد می شم و ایمیل می دم پس رو می ده بهم اما وقتی وارد می کنم یوز و پس رو نمی تونم وارد بلاگم بشم اگه راهنماییم بکنی ممنون میشم.
  مرسی منتظرم و آنلاین
  ……………..
  سلام
  من همچین مشکلی برام پیش نیومده تا حالا و نمیدونم.
  شاید دوستان بدونن و کمک کنن ..

 12. فرشاد :گفت

  سلام. خیالم راحته که اگه این آگهی را با استفاده از شخصیت رستم و سهراب و اسفندیار و مرداویج و غیره می ساختند همین شما باز اعتراض می کردی به
  » استفاده ابزاری از شخصیت های افسانه ای فرهنگ پر گوهر ایرن» . قبول نداری نگاه کن به داستانی که برای رضاراده درست کردن برای یک تبلیغ. کی قرار است ما کمی لیبرال فکر کنیم و از خودمان سلب کنیم این حق بی کران تکفیر هر چیزی که دوست نداریم؟
  ………………………………………………..
  سلام
  اگر بی سلیقگی باشه بعله اعتراض میکنم اما اگربکار گیری با عقل و تفکر همراه باشه نه ..
  اتفاقا من دوست دارم اما نه در این قالبی که هست 🙂

 13. سلام

  آفرین
  من هم دقیقا اولین باری که این تبلیغ رو دیدم به این موضوع معترض شدم
  با خودم گفتم آخه چرا از فرهنگ غربی و داستان های زورو استفاده کردند
  امیدوارم دیگه از این تبلیغات نکنند
  موفق باشی

 14. majik :گفت

  سلام مسعود جان.
  این قضیه ی فرهنگی یه قطره ی کوچیکه از دریای پر تلاطم مملکت بی در و پیکر کشورمون. آخه کجاش درسته که تیزرش باشه؟
  به نظرم آخرین پستِ وبلاگم بی ربط به قضیه فرهنگ نیست.
  اگه زحمتت نیست بخونش ببین این شاگردت چه جوری مینویسه!
  قربانت.
  ……………….
  سلام
  شما استادی 🙂
  کوچیکم ..

 15. majik :گفت

  مخلصم مسعود جان.
  من از شما دارم یاد می گیرم. شما بزرگواری.
  …………………………..
  چاکرم
  منم همیشه در حال یادگیری هستم 🙂

 16. یادش به خیر… بچه که بودم عاشق سریال «زورو» بودم که هر هفته یک قسمتش از برنامه کودک ساعت 5 شبکه 1 پخش می شد… یاد آن روز های آرامش در جنگ به خیر! صدای دوبلور گروهبان گارسیا را خیلی دوست داشتم. نمی دانم این صدایی که در تبلیغ مورد نظر به کار گرفته شده همان صدای اصلی است یا کسی از آن صدا تقلید کرده… یادش به خیر آن موقع دوبلور ها چه صدا های استثنایی و به یاد ماندنی و منحصر به فردی داشتند (گویا الان دیگر کسی با صدای منحصر به فرد متولد نمی شود!!)… تبلیغ مزبور تبلیغ لوس و بی مزه ای است (مخصوصاً که یک ماشین مزخرف هم در آن تبلیغ می کنند) ولی از این جهت که من را یاد خاطرات کودکی ام انداخت بد نبود…
  ………………………………………….
  سلام
  دوبلور گروهبان گارسیا واقعا شاهکار زده بود 🙂

 17. بابک :گفت

  سلام شاتوت جان من از کاربرای بالاترینم و راستش هر چی گشتم نتونستم ایملتو پیدا کنم تا برات ایم میل بزنم واسه همین مجبور شدم کامنت بذارم .
  الان حدود شیش ماهه عضو بالاترینم از ایران اما مشکلی که اکانت من داره اینه که نه می تونم رای بدم و نه کامنت بذارم این مشکلو با ایمیل به سایت بالاترین اطلاع دادم اما بدبختانه بعد از اون حتی نمی تونم با یوزم وارد سایت بشم . هدفم از اینکه اینهمه سرتو دردآوردم اینه که ازت خواهش کنم اگه برات امکان داره برام یه دعوتنامه بفرستی و خیلی ممنون میشم اگر راهنمایی کنی چطوری با فیلترشکن می تونم رای بدم و کامنت بذارم(آیا این مشکل از سایته یا فیلترشکن یا اکانت من؟)
  بازم معذرت به خاطر گدایی و حرافی
  ……………..
  سلام
  من برات دعوتنامه فرستادم … الان دیگه احتیاجی به فیلتر شکن هم نیست و امیدوارم بتونی راحت فعالیت کنی … اگه نتونستی یک ایمیل بزن بالاترین تا مشکلت حل بشه 🙂

 18. حامد :گفت

  چرا هر کسی هر کاری میکنه یکی پیدا میشه بهش ایراد میگیره؟

 19. ZoHrE :گفت

  1.اول نمیشه منکر تازه و خلاقانه بودنه ایده این آگهی ها شد
  2.فرهنگ را باید فرهنگ سازان و هنرمندان و سینماگران و متولین فرهنگ بسازند، نه سازندگان آگهی های تبلیغاتی
  اگر فیلم خوبی درباره اسوطره های ایران ساخته شده بود می شد به سازندگان این آگهی ها ایراد گرفت
  3.شکی نیست که باید اسطوره هایمان احیا شوند، اما فکر می کنید این موضوع برای متولیان فرهنگ و هنر ایران مهم است؟ مسلما نه

 20. حسب الامر محتوای خفته در بین سطور کتاب حکومت اسلامی به قلم شامخ بـ…نیان گذار کـ…بیر جمهوری اسلامی ایران. هدف وسیله را توجیه میکند

  لطفن چوب لای چرخ پیشرفت فرهنگ والای مصرف زدگی و تجمل گرایی فرو نکنید، در غیر این صورت حکومت چوب در آستینمان و آستینتان فرو میفرماید.
  ……………………………………………………
  :))
  چطوری داداش
  دیروز اومدم کل وبلاگت رو به هم ریختم … خیلی جاهاش حال کردم و همذات پنداری …مثه اون مترسک سر جالیز
  خیلی مخلصیم 🙂

 21. اردلان :گفت

  سلام مسعود جان…
  من همیشه نوشته هاتونو میخونم و لذت میبرم چون اولا زیبا مینویسی ثانیا همشهریم هستی…
  قلم عالی مستدام!
  میدونم که سلطان بلا منازع «بالاترین» هم هستی…
  خیلی دلم میخواد تو «بالاترین» واست نظر بذارم ولی ظاهرا باید کسی باشه که دعوتم کنه ولی هیچ کسو تو این مملکت غریب نمیشناسم تا دعوتم کنه…
  میتونی یه زحمتی بکشی و دعوتم کنی؟ ممنون میشم…
  ardalan_sh@yahoo.com
  ……………………………………
  سلام عزیز
  دعوتنامه ارسال شد 🙂
  مخلصیم ..

 22. اردلان :گفت

  salam Masood jan
  man hamishe neveshtehatuno mikhunam, chon avalan kheili ziba minevisi, sanian hamshahrim hasti…
  GHALAME AALI MOSTADAM!!!
  man hamishe mikhastam too «BALATARIN» vasat nazar bezaram vali zaheran bayad kasi bashe ta davatam kone, vali too in mamlekate gharib kasi ro nemishnasam ke inkaro vasam bokone, mishe bizahmat in lotfo dar haghe man bokoni va davatam koni? kheili mamnun misham…
  Eradatmand

 23. ياسي :گفت

  سلام آقاي مشهدي
  سال نوتون مبارك من در ايام عيد نتونستم به وبلاگتون سر بزنم واقعا براي نوشته هاي قشنگتون دلم تنگ شده بود ولي امروز همه رو خوندم حتي كامنت ها رو هم خوندم مثل هميشه عالي بود از نوشته هاي آقاي اردلان هم خيلي خوشم مياد ايا ايشون هم وبلاگ دارن؟ اگه دارن امكانش هست آدرس وبلاگشون رو داشته باشم؟
  …………………
  سلام و یال نوی شما هم مبارک 🙂
  فکر نمیکنم ایشون وبلاگ داشته باشند /…. خودشون جواب میدن حالا ..!

 24. محمد :گفت

  سلام شاتوت جان.
  تمام نوشته هاتو قبول دارم به غیر از این یه دونه نوشتت.
  نه اینکه قبول نداشته باشم خداییش واقعیتو گفتی اما به نظر شما مشکلات مهمتری تو این مملکت کوفتی نیست که شما به تبلیغهای تلویزیون گیر دادین؟!؟
  و یه تشکر صمیمانه و یه خواهش که اکه میشه باز هم دلنوشته هاتو بنویسی باز هم در مورد مهمان نوازی ما ایرانی ها و خوجه ممد و خروس چهل تاجش و همسایه بهاییتون گرفته تا اون بچه و ساندویچ قند خوردنش و اون دردهای انتخاباتی و ماجرای عید یک خونواده ی ایرونی و اون آبگوشت دمبه گاو
  خواهش میکنم بنویس از زبان من از زبان اون از زبان این بنویس فقط بنویس.
  ممنون
  خداهمیشه و همه جا نگهدارت شاتوت جون
  ………………
  سلام عزیز
  موفق باشی و پایدار
  قرار هم نیست که همه حرفای منو همه قبول کنن :()

 25. محمد :گفت

  راستی شاتوت جان اگه میشه یک دعوتنامه برام بفرست(بالاترین)
  به خدا تا حالا به هزار نفر نه هزار نفر که دروغه ولی به 50 نفر رو انداختم ولی…
  اگه برام بفرستی یه دنیا ممنونت میشم
  behem_begu_dusam_dari@yahoo.com
  …………………………………..
  دوستت دارم 🙂
  فرستادم ..

 26. حامدعدالتي :گفت

  با سلام
  در مورد استفاده از شخصيت زورو در تبليغات يكي از بانكها ، بايد عرض كنم از آنجايي كه اين شخصيت در گذشته اي نزديك در تلويزيون حضور داشته و در ذهن بسياري از افرادي كه در محدوده سني مشتريان بانكها قرار دارد لذا بانك مذكور از اين موضوع حسن استفاده را نموده و از آن در تبليغات خود استفاده نموده است . ثانيا به نظر من اين تبليغات چنان ارزشمند نيست كه ما بخواهيم اسطوره هاي ملي/مذهبي خود را در اين راه صرف كنيم.
  ………………………….
  سلام
  من منظورم اسطوره های ملی مذهبی نبود … اسطوره های افسانه ای بود و اگر در مورد اسطوره های ایرانی گفتم منظورم این بود که تلاشی برای شناساندن اونها نشده ..

 27. سلام دایی جان اگر وقت داری اینجا رو ببین

  http://arsin.wordpress.com/2008/04/03/hair/

 28. azhdari :گفت

  نظر سنحی :
  بنظر شما بازگشت یک خانواده ایرانی به ایران، دراین شرایت ،بعداز 25 سال دوری از وطن ،کار درستیست یا خیر ؟
  نظر خودرا بیان کنید متشکریم..
  …………………………………………….
  به نظر من باید یه سفر یه ماهه به ایران داشته باشند و اگر مطابق میل بود برگردند والا نه 🙂

 29. هوس مبهم :گفت

  وقتی که سیستم دایم در حال تخریب ایران و مخصوصا قومیت هاست دیگه چه انتظاری از یه یارویی که به صرف اینکه دوربین دستشه فکر میکنه فرهنگی شده داری؟

  اوضاع فرهنگیمون بد جوری داره رو به ازمحلال میره و خودمون هم تیشه گرفتیم دستمون.

 30. سارا :گفت

  سلام
  2 تا خواهش:
  1. وبلاگ «مهندس خسته » فيلتر شده،ميشه كاريش كرد؟
  2.با عرض شرمندگي ،لطفا دعوتنامه بالاترين ، _اگه امكانش باشه_

  سايتون كم نشه

 31. اميد :گفت

  سلام…
  به قول همشهري جوان، چند تا گوي و تمشك نثار سازندگان تبليغات زورويي و دزدان دريايي كارائيپ! …
  عكس جبهه اي شما هم جالب بود

 32. alireza :گفت

  سلام. برای اینجور کارها معیار مردمن . ایران و خارج هم نداره. ما دیگه چیزی به نام فرهنگ ایرانی نداریم. ملقمه ای است زورو رستم فردوسی هری پاتر … اصلا براچی خودمو خسته می کنم پاشو برو سینما هویزه فیلم دایره زنگی رو نیگا کن…اونوقت می فهمی چی می گم…

 33. آرش :گفت

  سلام ؛ احوال شاتوت خان کبیر ؛ رفته بودم مسافرت ؛ الان خوندم این متنو ؛ با اکثر حرفایی که زدی موافق بودم جز چند خط اوّلش ! به نظر من استفاده از قهرمان های فرهنگ های بیگانه عمل ضدّ فرهنگی محسوب نمیشه ؛ مشکل از جایی هست که به قهرمان های وطنی پرداخته نمیشه ؛ شاید اینم به نوعی همون حرف خودت باشه ؛ ولی در کل با این جمله خیلی مشکل دارم ؛ «هنر نزد ایرانیان است و بس »

  خیلی خوابم میاد ؛ امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم ! سمی کالن پرانتز باز !

 34. برفی :گفت

  مسعود جان سلام . سال نو مبارک.
  کم پیدایی ؟ نیستی؟ من همش میام سراغ پست جدید میبینم رو همین زورو هستش.
  ضمنا. … . انگار از غافله عقب افتادم. منم ایمیل بالاترین میخوام! لطفا 🙂

 35. بهار :گفت

  برادر عزیزم مسعود جان
  نوشته های شما بسیار زیبا هستند اگر چه با این یک نوشته زیاد موافق نیستم.چون به نظرم اجتماع ما به دردهایی بدتر از اینها مبتلاست راستش را بخواهی من مدتهاست نوشته های شما را میخوانم و واقعا برایم جذابند اما هیچوقت حوصله نظر دادن نداشتم.اما دلیلی که امروز به نوشتن می پردازم اینست که چند روز است دچار مشکلی شده ام و دلم گرفته است خواستم به این طریق با کسی درد دل کنم.
  من دانشجوی پودمان اخردوره کاردانی رشته نرم افزار هستم و ممتاز دانشگاه می باشم سال 86 در ازمون کاردانی به کارشناسی شرکت کردم و قبول شدم اما چند روز پیش وقتی برای ثبت نام مراجعه کردم به من گفتند که باید فارغ التحصیل 31 بهمن باشی ومن تنها به دلیل نگذراندن چند واحد درسی باید یک سال دیگر صبر کنم و دوباره آزمون بدهم. به هر جا هم توانستم مراجعه کردم و تنها واژه ای که به ان متمسک شدند «قانون» بود.این در حالی است که دانشجویان دوره ترمی دارای معدل بالاتر از 18 بدون ازمون پذیرفته شدند و من با معدل بالاتر از 19 به علت پودمانی بودن مجبور به شرکت در ازمون شدم و با وقت یک ماهه و با مشکلات متاهل بودن در ازمون پذیرفته شدم و حالا اینچنین «قانون» را به رخ من میکشند.هر چند » بی قانونی» 7 سال پیش مرا از ورود به دانشگاه بازداشت .
  از اینکه وقتتان را گرفتم متاسفم. با تشکر

 36. محمد :گفت

  بی خیال برادر!
  اینقدر تبلیغ به خورد آدم می‌دن که حال آدم به هم می‌خوره…همون بهتر که این تبلیغات با زورو و رابین‌هود باشه.
  خوش نداریم رستم و اسفدیارو بکنن اسباب دلالی

 37. Babak :گفت

  امام جمعه مشهد معترضان به خامنه‌ای را «بزغاله و گوساله» خواند
  سخنران تجمع روز چهارشنبه حامیان دولت در میدان انقلاب با حمله شدید به معترضان و مخالفان دولت و تمجید از رهبر جمهوری اسلامی به عنوان «تنها گزینه رهبری روی کره زمین» معترضان به آیت‌الله خامنه‌ای را «مشتی بزغاله و گوساله» خواند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s