غضنفر های دینی !

 یه جمله از مرحوم دکتر شریعتی یادمه که میگفت : برای خراب کردن، خوب حمله نکن، بد دفاع کن. دفاع بد برای خراب کردن بسیار مؤثرتر از حمله همه جانبه است. امروز متأسفانه بیشترین دفاع بد از اسلام بوسیله غضنفر های دینی صورت میگیره ! بعضی از این افراد به جای جوابگویی به ابهامات و شبهات متوسل به شیوه فحاشی و ارعاب و انگ زدن به دیگران میشوند ! اینها منطق حالیشون نیست و بجای اینکه اگر در جایی اطلاعات کافی ندارند سکوت کنند از منطق چماق و هتاکی استفاده میکنند ! بعد از پستی که بنام ( همسایه بهایی ما )  نوشته بودم یه تعدادی از این دوستان در قسمت کامنت دونی وبلاگ بنده رو متهم به خیانت به خون شهدا کرده و بعد از فحاشی و حواله تیر چراغ برق و امثالهم فرمودن که به امید اقا امام زمان خون شما خیانتکاران رو خواهیم ریخت ! عجب ..! در دولت هم از این گونه غضنفر های دینی بسیار داریم ! کسانی که موقع نماز خواندن یک جانماز برای امام زمان میگذارند و یا سر سفره یک بشقاب اضافه برای اقا ! کسانی که به جای دفاع از حقیقت مهدویت، یک میلیارد تومان به مسجد جمکران اختصاص می دهند و ده ها نمونه دیگر که این روزها بیش از همیشه شاهد آن هستیم.   آدمهایی که  فکر می کنند با حمله به سفارتخانه ها، و یا جایگزینی هولوکاست با توهین به پیامبر، و نهایتا تحریم شیرینی دانمارکی می خواهند با اهانت بی شرمانه به پیامبر مقابله کنند، موج بزرگ منطقی مردم جهان اسلام  در برابر اهانت به مقدسات دینی را به تمسخر می گیرند. وقتی دیگران این برخورد ها را میبینند چه قضاوتی در مورد مردم ایران و تاریخ چند هزارساله ی آن و دین اسلام خواهند داشت. چه راحت سرمایه ی ملی و دینی را به تاراج می گذارند این غضنفر های دینی !

Advertisements
این نوشته در فرهنگ ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

22 پاسخ برای غضنفر های دینی !

 1. هومن :گفت

  : ) مثل همیشه قشنگ بود

 2. majik :گفت

  دداش مسود این پستت فوق العاده بود. فوق العااااده. خیلی توپ گفتی. دستت درد نکنه. عالی!

 3. جواد :گفت

  سلام .چه خبره اينجا؟خيلي وقت نبودم.

  مي دوني آدم وقتي اين جور افراد رو ميبينه كه دور يك ملا راه مي افتن و مثلا سوال شرعي ميكنند آدم رو ياد مگس هاي سبز مي اندازه كه روي …..
  ولش كن بي خيال .ببخشين زياده روي كردم ولي اينجاها تنها جايي هست كه خيلي راحتم.
  فعلا زت زياد با مرام.

 4. محسن :گفت

  کاملاً با شما موافقم. صحبت شما در مورد دفاعه ولی من فکر میکنم عکسش هم صادقه. یعنی اگه آدم با چیزی مخالف باشه و بد انتقاد کنه بیشتر موجب تایید اون موضوع میشه

 5. میلاد :گفت

  دست پریزاد به نوشتت. خیلی وقت بود تو فکر یه عنوان برای این جور آدما میگشتم، حجاریان به اینا میگفت لمپن های دینی یا نسل چهارم لمپن های جهان و بنده خدا سال 80 هشدار میداد که حکومت ایران داره مثل یه مزرعه اینا رو پرورش میده. به هر حال از بودن آدمای با فهمی مثل تو خیلی خیلی خیلی خوشحالم و برات آرزوی موفقیت میکنم.

 6. دلیلش اینه که این حماقت و تعصب مذهبی توسط یه منبع عقیدتی/تبلیغاتی/مالی بسیار نیرومند به نام کلیت جمهوری اسلامی حمایت می شه. یادمون نره که کی اولین بار رسم بشقاب غذا و جانماز رو باب کرد و کی یک میلیارد تومان از شکم خواهران و برادران ما زده و به جمکران اختصاص داده

 7. جیفات :گفت

  مسعود جان خوبی داداش؟
  ……………………………….
  ممنون … شما خوبی ؟
  بچه قله جایی نماخابه که اب زیرش بره …خیالت جمع …جوش نزن بره 🙂
  دوتا از کامنتات حذف شد با اجازه …

 8. spano :گفت

  درود
  دوست عزیز از این مسایل بسیار زیاد هست. کسانی که به دلیل ندانستن مطلبی دیگران رو فقط به خاطر سوال کردن بی‌دین می‌دونن. یک مسیله که برای من خیلی جالبه اینه که ما هم دقیقن مثل مسیحیان در دوران قرون وسطا هستیم و تا از این دوره گذر نکنیم درجا خواهیم زد. در اون زمان کلیسا و به معنی عام‌تر آخوند ( کسی که در دین ادعایی داره) و یا به قول شما غضنفر، هم سعی می‌کردن به همه چیز گیر بدن و همه چیز رو اونطوری که به اونا ربط پیدا کنه ببینند، برای همین هم بود که گرد بودن زمین رو هم بی‌دینی می‌دونستن و الی آخر . آخه می‌دونی چیه اینا میگن دین آخرش نون داره، برای من خیلی جالبه.
  تنها راه گریز از این معرکه اینه که ما از این دوره بگذریم که فکر کنم کاری بس دشوار باشه.
  موفق باشید

 9. alireza :گفت

  مشکل جامعه امروز ما همینه رفیق.
  همدیگرو درک نمی کنیم. هر کسی می گه من درست میگن. این درک متقابل رو باید از دوران دبستان فرو کرد توی کله مردم. ملتی که نتونن مخالفینشونو درک کنن می شن مثل ما. میشه ماجرای اسرائیل و فلسطین هر کسی می گه این مال منه! معلوم نیست این وسط چند نفر باید تلف بشن. به نظر من آزادی بیان تنها راهه! هر کی هر چی می خواد بگه به کسی هم مربوط نیست!
  راستی منم مشهدیم هم ولایتی
  لینکتو قرار می دم.
  امیدوارم تو هم اینکارو بکنی!
  علیرضا-وضعیت پست مدرن

 10. آرین :گفت

  دمت گرم

 11. Emad :گفت

  بسیار جالب بود. ضمنا مخلصیم.

 12. ممود :گفت

  گل گفتی
  اصلا گل میگی همیشه

 13. From Tehran, with love! :گفت

  حق با شماست.

  پ.ن: گفتید:
  «کسانی که موقع نماز خواندن یک جانماز برای امام زمان میگذارند و یا سر سفره یک بشقاب اضافه برای اقا ! »

  واقعا کسی پیدا می شه که از این کارا بکنه؟! کاش شوخی کرده باشید!
  ………………………………………………………………
  کاش شما ندونید کسانی که این کار را میکنند در راس امور هستند !

 14. Arsin :گفت

  سلام دایی جون ؛
  اینجا دیگه فکر نکنم محکوم بشیم به فعالیتهای قومی ، قبیله ای 🙂
  منتظر پست های بعدی و جالبت هستم . موفق و موید باشی .
  راستی دایی جان روز درخت کاری نزدیکه !!!
  ………………………………………
  سلام دایی
  من در طول سال درخت دوستی میکارم دایی جان 🙂

 15. Yousef :گفت

  سلام سلام سلام
  از اين غضنفرها تو دانشگاه داريم..با وجود اين که بچه ها خرشون می کنن نمی دونم چرا از رو نمی رن!! =)) هم اونا عادت کردن به اين برخوردها هم ماها..!!

  …………………………………..
  سلام یوسف جان
  از اینا همه جا هستن …و تحمل اونا هم مشکله متاسفانه 🙂

 16. شهرام :گفت

  سلام
  هر جا یک اعتقاد دینی و یا غیر دینی بدون پایه و اساس و صرفا بر مبنای تعصب شکل می گیرد پایه های تخریب آن عقیده گذاشته می شود. مشکل جامعه ما و بسیاری از جوامع مذهبی دیگر این است که دین افراد ارثی است و دینی که ارثی باشد و بر اساس شناخت خود فرد شکل گرفته نگرفته باشد یا به باورهای مضحک و مخرب منجر می شود و یا بسادگی در مواجهه با شرایط متفاوت (نظیر آشنا شدن با یک فرهنگ غالب) از بین می رود.
  به نظر من حضور قدرتمند آنچه شما «غضنفر دینی» می نامی بیشتر از همه ناشی از نا آگاهی مردم است. هر چه سطح آگاهی مردم یک جامعه بالاتر می رود جایگاه این افراد سست تر می شود. من معنقدم اگر انسانها خواه مسلمان، خواه مسیحی و چه سایر ادیان، عقیده خود را بر اساس محکمی استوار می کردند ما اکنون شاید این همه برخوردهای زشت و جنگ های ویرانگر نبودیم.

  در پناه حق باشی

 17. فرید :گفت

  برجسته ترين شخصيتهاي فكري ما ايرانيان عمدتا متدين و متشرع بودند. اما اگر آدم دنبال خرده گيري و عقده گشايي باشه هميشه در ميان هر جماعتي افرادي براي بي آبرو كردن آن طايفه پيدا مي شود.
  به نظر من كسي كه در دينداري خودش عوام و كج فهم است برتر از منكري است كه ناداني او را دستمايه ترويج بي ديني مي سازد.

 18. اردلان. :گفت

  مسعود گرامی درودی دوباره چو بوی بهاران,
  قبل از هر چیز یک مورد را باید بپذیریم و آن اینکه بزرگترین مشکل ایران فقر فرهنگی و در مجموع مذهب است و بس,
  در هیچ نقطه از جهان معیار انسانها را نه مذهب و نه باور های دینی قرار میدهند بلکه خدمات و خلاقیاتهائیست که به جامعه و کشورشان ارائه میدهند حال با هر اندیشه و باوری که دارند زیرا امریست کاملا شخصی ولی متاسفانه در کشور بلازده ما همواره قشر روشنفکر و تحصیلکرده عامل ترویج مکتب خرافات و تحجر گرائی بوده اند و ثمره فعلی و دستمایه این اندیشمندان مذهبی را در طول سی سال گذشته بخوبی شاهدیم,
  آیا بهتر از این می توان از ملتی با فرهنگ و باالقوه ثروتمند، جماعتی مرعوب و فاسد و فقر زده خلق کرد؟

  اعتیاد جوانان و نوجوانان به صد ها نوع مواد شیمیایی مخدری که در کشور ما تا پیش از سال 57 بی سابقه بوده، آن هم در مقیاس گسترده کنونی ، چه پیامی برای خانواده های ایرانی دارد ؟

  در خاتمه مسعود جان تا زمانی که یک دگرگونی کامل فرهنگی و آنهم توسط افرادی آگاه و دلسوز و وطن پرست نه مذهبی بوجود نیاید سرنوشت کشور و ملت همین خواهد بود,
  خداوند ايران نگهدارتان باد .
  ………………………………..
  متاسفانه علیرغم میلم مجبور شدم مقداری از کامنت شما رو حذف کنم … عذر خواهی

 19. Yek Hamvatan :گفت

  Doste man salam, dar nazar dashtam inbar matlabi nanevisam, vali ba khandane nazara natavanestam sokoot konam. Mesle hamishe fekr mikonam in ham baramadeh az eshkalate farhangi ast. Ta anjaiike tajrobiatam be man ejazeh midahad mitanam be gooyam ke ma melate iran dar morede nazarate khod kheili motmaen hastim, dar ein halike be nazarate digaran beehteramim. Roozi yek nafar be man goft, rahhaye ziadi hast ke betavan dorost fekr kard, va tanha rah dorost rah ma nist. Roye in asl ast ke tohmat zadan dar farhang ma kheili rayej ast. Movafagh va pirooz bashid.
  …………………….
  پایدار باشی 🙂

 20. bamdadan :گفت

  yare masoud .mogom ha , mo taje keh medenestom to khili ba marefat bodi ,hala chera in nevistehaee mardomre sansor mokoni ,ykiam keh delesh bereye melt metepe og harfash bo vaanparasti mede ,sansoresh mokoni yare ,nokon masoud bezar mardom harfe delshane laghal betenan injebezenan berar!!!
  ……………………..
  قربون مرامت … کامنت توهین به شخصیت حقیقی و حقوقی نباشه سانسور نمیشه … هر چی فحش دارین به خودم بدین 🙂

 21. ava :گفت

  dastet tala khob to dahen ina zadi ,man rasman az tarafe khodam migam on post hamsayeye bahaiye ma ali bod va harkasi har harfi zade bebakhshida vali ghalat kardeeeee :)) khaste nabashid mesle hamishe aliiiye ali bod

 22. محمد :گفت

  این پستتم مثل بقیه پستهات خیلی باحال بود.
  ما که خیلی دوست داریم
  امیدوارم به کارت ادامه بدی.ممنون

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s